Ławka sensoryczna

 

 

 

 

Ławka sensoryczna stanowi innowacyjne, dodatkowe wyposażenie przestrzeni publicznej. Może być zamontowana np. na osiedlach, w parkach, w zieleńcach, na placach zabaw, promenadach, a także wewnątrz pomieszczeń: na lotniskach, dworcach, w galeriach handlowych itd. Ławka sensoryczna łączy w sobie kilka funkcjonalności.

  • Bazą jest konstrukcja ławki dostępnej, która posiada szereg ułatwień dla osób o różnym poziomie sprawności, w tym także dla użytkowników wózków inwalidzkich.
  • Szerokie podłokietniki oraz specjalnie opracowana ergonomia ułatwiają wstawanie i siadanie na ławkę oraz transfer z wózka inwalidzkiego na siedzisko ławki.
  • Dodatkowo, jeden z modułów ławki jest wypełniony materiałami o zmiennych względem siebie kolorach, fakturach, kształtach i temperaturach. Dzięki temu, zarówno siedząc, jak i dotykając kolejnych elementów, użytkownik ławki doświadcza zróżnicowanych bodźców. Funkcjonalność ta jest szczególnie atrakcyjna dla dzieci, które dzięki temu będą w stanie spędzić na ławce nieco więcej czasu, ale także wypełnić ten czas zabawą wspomagającą integrację sensoryczną, ale także dla osób wymagających prowadzenia terapii – z zaburzeniami intelektualnymi, poznawczymi oraz rozwojowymi.
  • Ławka występuje w 2 wersjach: 2-osobowej i 3-osobowej. Z ławki mogą jednocześnie korzystać osoby w różnym wieku pełnosprawne, osoby z niepełnosprawnością , także na wózkach inwalidzkich, seniorzy, osoby niewidome, w różnej konfiguracji tych użytkowników, zależnie od potrzeb.

Ławka sensoryczna 1 w wersji kolorystycznej tęczowej podlega konfiguracji w zakresie:

- koloru ramy i podłokietników - paleta RAL

- koloru sztachet kompozytowych - 3 kolory

- koloru płyty HPL na siedziskach bocznych, poza częścią sensoryczną

Część sensoryczna w przypadku tego produktu jest stała - w wersji kolorystycznej tęczowej.

INTEGRACJA SENSORYCZNA

Co to jest integracja sensoryczna?

Jest to zdolność do rozumienia i porządkowania bodźców i informacji dostarczanych z otoczenia oraz z własnego ciała poprzez zmysły. To proces, w którym mózg przyjmuje i przetwarza docierające do niego informacje i następnie wysyła odpowiednią dla danego bodźca reakcję. Terapia integracji sensorycznej wspomaga rozwój układu nerwowego poprzez naukę rozpoznawania, segregacji oraz odpowiedzi na dany bodziec.

W jaki sposób ławka sensoryczna wspomaga integrację sensoryczną?

Elementy na jednej części siedziska i oparcia wykonane są z materiałów o zmiennych względem siebie fakturach, kształtach, temperaturze i kolorach. Zachęcają do dotykania i rozwijania koordynacji ręka-oko, percepcji wzrokowej i dotykowej.

PARAMETRY TECHNICZNE

Wymiary zewnętrzne wersji 2-osobowej

Szerokość całkowita: 1350 mm

Szerokość siedziska: 1200 mm

Głębokość: 540 mm

Wysokość siedziska od podłoża: 460 mm

Wysokość całkowita: 850 mm

Szerokość siedziska pomiędzy podłokietnikami: 600 mm

Szerokość podłokietnika: 70 mm

Masa: 46 kg

Wymiary zewnętrzne wersji 3-osobowej

Szerokość całkowita: 1950 mm

Szerokość siedziska: 1820 mm

Głębokość: 540 mm

Wysokość siedziska od podłoża: 460 mm

Wysokość całkowita: 850 mm

Szerokość siedziska pomiędzy podłokietnikami: 600 mm

Szerokość podłokietnika: 70 mm

Masa: 65 kg

 
 

Wanmed sprzet rehabilitacyjny wozki inwalidzkie facebook zakladka