Karuzela integracyjna

 

 

  

  • Jest to urządzenie pełniące funkcję terapeutyczną i zabawową jednocześnie. Poza ośrodkami rehabilitacji, Karuzela integracyjna nadaje się doskonale do szkół i przedszkoli, w których są dzieci o różnym poziomie sprawności, a także na publiczne place zabaw.
  • Karuzela integracyjna to urządzenie innowacyjne, o zupełnie innym sposobie napędzania niż pozostałe karuzele na rynku. Karuzela kręci się tylko w jednym kierunku. Użytkownik bawiąc się, ćwiczy kończyny górne. Ma pełną kontrolę nad prędkością i tempem wprawiania urządzenia w ruch oraz może decydować o zatrzymaniu, bo urządzenie wyposażone jest w hamulce.  Jeżeli osoba z niepełnosprawnością nie jest w stanie napędzać urządzenia, wystarczy, że czynność tą wykonuje osoba pełnosprawna uczestnicząca w zabawie. Podobnie jest z hamowaniem – wystarczy, że hamulca używa jedna osoba. Urządzenie wyposażone jest w dwa krzesełka, które po złożeniu stają się oparciami dla wózków inwalidzkich.
     
  • Na urządzeniu jednocześnie mogą bawić się osoby z niepełnosprawnością , także na wózkach inwalidzkich, razem z osobami pełnosprawnymi w różnej konfiguracji tych użytkowników.
     
  • Na urządzeniu mogą jednocześnie bawić się: 

        - 1 osoba pełnosprawna + 1 osoba na wózku
        - 2 osoby pełnosprawne
        - 2 osoby na wózkach

PARAMETRY TECHNICZNE

Wymiary zewnętrzne urządzenia: średnica 2640 mm
Wysokość urządzenia od poziomu gruntu: 1013 mm
Masa urządzenia: 520 kg

Wysokość swobodnego upadku: 433 mm
Wymiary strefy bezpieczeństwa: promień 2000 mm od zewnętrznej krawędzi urządzenia
Głębokość fundamentowa: 656 mm poniżej poziomu gruntu
Powierzchnia strefy funkcjonalnej: 29,21 m^2

 

 

 

Wanmed sprzet rehabilitacyjny wozki inwalidzkie facebook zakladka